Araştırma

Organik Meyve Sebze Ucuz mu?

Organik Meyve Sebze Ucuz mu?

Patates, kuru soğan, patlıcan gibi sebzelerin yanında Nar ve elma gibi meyvelerde yaşanan yüksek fiyat hareketleri, tüketiciyi zor durumda bırakmakta. Özellikle mevsiminde yenilmesi önerilen... Devamı »
Çevre Kirliliğinin Nedenleri ve Sonuçları

Çevre Kirliliği Nedir? Kısaca Nedenleri ve Sonuçları

İnsan veya diğer bir canlının yaşantısı boyunca ilişkilerini devam ettirdiği dış ortama çevre denir. Toprak, su, hava, İnsanlar, bitkiler ve hayvanlar söz konusu ortamın... Devamı »
Almanya'da Eğitim, Bilim, Kültür ve Sanat

Almanya’da Eğitim, Bilim, Kültür ve Sanat

Almanya On altı eyaletten oluşan ve federal parlamenter bir cumhuriyet olan Almanya, bir Orta Avrupa'da ülkesidir. Kuzeyinde Danimarka, Kuzey Denizi ile Baltık Denizi bulunmaktadır.... Devamı »
Türkiye'deki Madenler ve Kullanım Alanları

Türkiye’deki Madenler ve Kullanım Alanları

Yerin altında, yüzeyinde veya değişik derinliklerinde bulunan, ekonomik değeri olan mineral ve elementlere maden denir. Değişik tanımlamaları olan maden yerine cevher kavramı da kullanılmaktadır.... Devamı »
Kapitülasyonların Veriliş Nedenleri, Gelişimi Ve Sonuçları

Kapitülasyonların Veriliş Nedenleri, Gelişimi Ve Sonuçları

Kapitülasyon Nedir? Kapitülasyon, Latincede "şartlar, fasıllar, maddeler" anlamına gelen "capitula" sözcüğünden türemiştir.  Bir devletin, başka devletlere tanıdığı, bir anlaşma dahilinde ekonomik ve sosyal ayrıcalıkların  tümüne kapitülasyon... Devamı »
Kurtuluş Savaşındaki Kadın Kahramanlar

Kurtuluş Savaşında Türk Kadınının Katkıları Nelerdir?

Kurtuluş Savaşında Türk Kadının Rolü, Yetenekleri, Katkıları ve Kadın Kahramanlarımız Halide Edip Adıvar (1882 - 1964) Halide Edip, hitabet yeteneği ile Kurtuluş savaşına önemli... Devamı »