Bakugan Nasıl Oynanır?

Bakugan, ilgi çekici bir kart oyunudur. Her oyuncu oyuna başlarken en az 3, en çok ise 6 kart ile başlamaktadır. Oyunun iki versiyonu bulunur. İlk versiyon, küçük versiyondur. Bu oyun versiyonunda her oyuncu, her renkten bir anakart, bir yetenek kartı, bir Bakugan tuzağı ve 3 farklı Bakugan çeşidi almaktadır. Diğer versiyon ise altı ana kart, altı yetenek kartı, iki Bakugan tuzağı ve altı farklı Bakugan oyunculara dağıtılır.

Her oyuncu, kendisinde bulunan kartlardan 2 tanesini, rakibine doğru yüz üstü şekilde kapatır. Bir savaş durumu yaşanana kadar bu kartlar açılmazlar. İlk elde bir yetenek kartının oynanması mümkün değildir. Oyun alanına yerleştirilen kartlar birbirleri ile temas etmek zorundadırlar.

Bakugan Oyunun Amacı Nedir?

Oyundaki amaç, Bakugan’ınızı ana kartlara doğru yuvarlamaya çalışmaktır. Savaş durumu ise, bir ana kartın üzerinde sizin Bakugan’ınız varken, rakibin Bakugan’ının da o ana karta gelmesi ile oluşmaktadır.
Bakugan oyunu platformu

Eğer bir ana kart üzerine, farklı iki Bakugan yerleştirmeniz takdirde, eğer bir başkasının Bakugan’ı da o ana kart üzerinde değil ise, söz konusu kartı siz kazanırsınız.

Bakuganların çakışması ile başlayan savaş sonucu, kazanan oyuncu kartı ve o eli almış sayılır. Bakuganlar ile üzerlerindeki G-power değerleri ile savaşırlar. Gücü büyük olan Bakugan, diğerine karşı zafer elde eder ve oyunu sahibine kazandırır. 3 ya da 6 ana kart ile kazanırsanız, oyunun da genelini kazanmış olursunuz.

Bilgitor tarafından hazırlanmıştır. Yazının tamamı veya bir bölümü kaynak gösterilse dahi aşağıda belirtilen şekilde link verilmeden paylaşılamaz.

Bakugan Nasıl Oynanır?

Yazar hakkında bilgi bilgitor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.