Berlin ve Çevresinde Gezilebilecek En Popüler Yerler

Berlin ve çevresinde gezilebilecek en popüler yerler nereler? Berlin’de mutlaka gezilmesi gereken yerler hakkında kısa bilgiler.

Pandemi süreci atlatıldığında hemen herkesin yapmak istediği şeyler var. Kimi insan dünyanın çeşitli bölgelerini gezmek isterken, kimi insanlar da başka hedeflerini gerçekleştirme hayali kuruyor. Dünyanın önemli tarihi kentlerini görmek isteyenler şimdiden planlarını yapmış durumdalar. Tabi bu hayalin gerçek olması Corona belasından kurtulmaya bağlı. Avrupa’nın tüm kentleri farklı tarihi, kültürel ve sosyal dokular bakımından görülmeye değer. Almanya’nın başkenti Berlin, aynı zamanda ülkenin en büyük kenti olma özelliğini de taşıyor. Almanya’da politika denilince ilk akla gelen şehir Berlin. Sadece Almanya değil Avrupa’da da  bilim, kültür ve sanat merkezi olarak ilk akla gelen şehirlerden biri Berlin. Tabi ki Dünyanın her tarafında adı duyulan Berlin Opera ve Berlin Filarmoni Orkestrasını unutmamak gerekir.

Kentin tarihi ve kültürel dokusu evrensel ölçekte değer ifade etmekte. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Müzeler Adası’ndakiler de dahil olmak üzere yüzlerce galeri, etkinlik ve müze bu ifademizi destekler niteliktedir. Berlin, modern ve klasik mimari, dinamik eğlence, alışveriş ve çok çeşitli spor ve kültür kurumları ile seyahat severlerin gözdesi olmaya devam edecektir.İşte Berlin ve çevresinde gezilebilecek en popüler yerler

   1. Berlin TV Tower
    Berlin TV Tower
   2. Berlin CathedralBerlin Cathedral
   3. GendarmenmarktGendarmenmarkt
   4. Tiergarten
    Tiergarten
   5. Hackesche HoefeHackesche Hoefe
   6. Check Point CharlieCheck Point Charlie
   7. Potsdamer PlatzPotsdamer Platz
   8. Memorial ChurchMemorial Church
   9. Museum Island (Müzeler Adası)Müzeler Adası
   10. East Side GalleryEast Side Gallery
   11. Brandenburg GateBrandenburg Gate
   12. Reichstag
    Reichstag
   13. Charlottenburg Sarayı ve ParkıCharlottenburg Sarayı ve Parkı

Bu yazımızda Berlin’de mutlaka görülmesi gereken 13 yer listesini sizlerle paylaştık. Zevkler ve renklerin kişiden kişiye göre değiştiği gerçeğini gözardı etmeden sizler de Berlin hakkındaki izlenimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Özellikle Berlin’de yaşayan Türk vatandaşlarımızın değerlendirmeleri tabi ki Türk turistlere rehberlik edecektir.

Berlin’de Nerede Kalınır?

Almanya’da Eğitim, Bilim, Kültür ve Sanat

İlgili Yazılar

Yazar: bilgitor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.