Dünyanın En Yüksek 5 Oteli

Dünyanın en yüksek otelleri sıralamasında ilk 5 sıra Dubai, Singapur ve Nagoya’da bulunan oteller arasında paylaşılmaktadır. İlk 3 sırada bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai otellerini; 1 Singapur oteli ve 5. sırayla Japonya’nın Nagoya kentinde bulunan, Nagoya Marriott Associa Hotel im JR Central Hotel Tower oteli izlemektedir.

Rose Rotana Suites

Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de yer alan ve 6 Ocak 2010 da açılan otel 333 metre yüksekliğe sahip. Tam 65 katlı olan Rose Rotana Suites tesisleri bünyesinde 482 suit ve stüdyo bulunmaktadır.

Burç El Arap

Dubai’deki Burç El Arap oteli hem Birleşik Arap Emirlikleri hem de dünyadaki en yüksek ikinci otel unvanına sahip.  321 metre yüksekliğe sahip otelde 202 suit bulunmakta. Dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olma unvanına sahip otelde konaklama dışında günübirlik kültür gezileri de düzenlenmektedir. Burj Al Arab, Arap Kulesi anlamına gelmektedir.  Denizde yüzen bir yelkeni çağrıştıran mimari görünümü nedeniyle Yelken Otel adı da kullanılmaktadır.

Burç El Arap Fiyat ve rezervasyon Bilgileri

Emirates Kuleleri

Yine Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai otellerinden olan ünlü Emirates Kuleleri, 309 metre yüksekliğe sahip olup 400 odalıdır. İkiz kuleler, bürolarla birlikte 355 metredir. Emirates Kuleleri, Otel ve İş merkezi olarak kullanılan çift binaya sahip gökdelendir. Çatıları üçgen şeklinde 45 derece eğik düzleme benzer şekildedir. Bu üçgen yapının üzeri cam kaplama ile örtülmüştür. Binada tümüyle aydınlatılmış avlu ve avlu içerisinde cam asansörler bulunmaktadır.

Swissôtel The Stamford

Singapur’daki Swissôtel The Stamford, 73 katlı binadır ve 226 metre yüksekliğe sahiptir. Otelin 1263 odası bulunmaktadır. Swissôtel The Stamford, açıldığı 1986 yılında dünyanın en yüksek oteli unvanına sahipti.

Nagoya Marriott Associa Hotel im JR Central Hotel Tower

Dünyanın en yüksek 5.oteli olan Nagoya Marriott Associa Hotel im JR Central Hotel Tower, japonya’nın Nagoya kentinde bulunmaktadır.  53 katlı, 226 metre yükseklikteki otelin 774 odası vardır. Otelin altında 20 katlı bir alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Yazar hakkında bilgi bilgitor

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.