Genel Kültür

Almanya'da Yaşayan Türk Sanatçıları ve Yazarları

Almanya’da Yaşayan Türk Sanatçıları ve Yazarları

Almanya'da yaşayan Türkler, çeşitli zamanlarda Türkiye'den Almanya'ya göçen ve yerleşen Türklerdir. Almanya'da doğan Türkler,  Anadolu’dan göçerek oraya yerleşen herkes bu tanımlamanın içinde yer alır. Başlangıçta... Devamı »
En güzel 29 Ekim Resimleri ve Sözleri

En güzel 29 Ekim Resimleri ve Sözleri

Her Cumhuriyet Bayramı, sonsuza kadar sürecek olan Cumhuriyetimize olan bağlılığımız ve inancımızla birlikte ulusal bir heyecan dalgalanır. Çanakkale ruhu yeniden ve coşkulu şekilde ortaya... Devamı »
Nüfus Sayımı Nedir, Niçin Yapılır? Türkiye'nin Nüfus İstatistikleri

Nüfus Sayımı Nedir, Niçin Yapılır? Türkiye’nin Nüfus İstatistikleri

Ülkelerde yaşayan vatandaşların sayısı periyodik genel nüfus sayımları ile tespit edilmektedir. Yapılan sayımların sonucunda ülke yönetimleri uzun, orta ve kısa vade planlarını oluştururlar veya... Devamı »
Slogan Nedir? Başarılı Slogan Bulma Teknikleri

Slogan Nedir? Başarılı Slogan Bulma Teknikleri Nelerdir?

Slogan tanımı ile başarılı slogan bulma arasında tam bir bağlantı var. Bir ürünü, bir organizasyonu veya bir olguyu tanıtmak, tanımlamak, vurgulamak için kullanılan akılda... Devamı »
Yıkıcı Doğa Olayları

Yıkıcı Doğa Olayları

Yıkıcı doğa olayları nelerdir? Yıkıcı doğa olaylarından korunma yolları nelerdir? Doğa olayları sonucu meydana gelen, can ve mal kaybına neden olan felaketlere yıkıcı doğa... Devamı »
Petrol Nedir? Tarihi, Önemi ve Kimyasal Oluşumu

Petrol Nedir? Tarihi, Önemi ve Kimyasal Oluşumu

Petrolün en yalın anlamı, latince ik, kelimenin birleşmesinden meydana geldiğişekliyle taş yağıdır (Petra oleum = Petrol). Kendine has kokusuyla, neft ya da yer yağı,... Devamı »

Teras, Balkon, Kameriye, Veranda ve Sundurma Nedir?

Herhangi bir yapının yer seviyesinden yüksek, kullanılabilir dış alanlarına teras denir. Değişik özelliklerde ve görünümlerde olabilen balkonlardan epeyce büyük ve üstü normal şartlarda açık... Devamı »