Genel Kültür

Nüfus Sayımı Nedir, Niçin Yapılır? Türkiye'nin Nüfus İstatistikleri

Nüfus Sayımı Nedir, Niçin Yapılır? Türkiye’nin Nüfus İstatistikleri

Ülkelerde yaşayan vatandaşların sayısı periyodik genel nüfus sayımları ile tespit edilmektedir. Yapılan sayımların sonucunda ülke yönetimleri uzun, orta ve kısa vade planlarını oluştururlar veya... Devamı »
Slogan Nedir? Başarılı Slogan Bulma Teknikleri

Slogan Nedir? Başarılı Slogan Bulma Teknikleri Nelerdir?

Slogan tanımı ile başarılı slogan bulma arasında tam bir bağlantı var. Bir ürünü, bir organizasyonu veya bir olguyu tanıtmak, tanımlamak, vurgulamak için kullanılan akılda... Devamı »
Yıkıcı Doğa Olayları

Yıkıcı Doğa Olayları

Yıkıcı doğa olayları nelerdir? Yıkıcı doğa olaylarından korunma yolları nelerdir? Doğa olayları sonucu meydana gelen, can ve mal kaybına neden olan felaketlere yıkıcı doğa... Devamı »
Petrol Nedir? Tarihi, Önemi ve Kimyasal Oluşumu

Petrol Nedir? Tarihi, Önemi ve Kimyasal Oluşumu

Petrolün en yalın anlamı, latince ik, kelimenin birleşmesinden meydana geldiğişekliyle taş yağıdır (Petra oleum = Petrol). Kendine has kokusuyla, neft ya da yer yağı,... Devamı »

Teras, Balkon, Kameriye, Veranda ve Sundurma Nedir?

Herhangi bir yapının yer seviyesinden yüksek, kullanılabilir dış alanlarına teras denir. Değişik özelliklerde ve görünümlerde olabilen balkonlardan epeyce büyük ve üstü normal şartlarda açık... Devamı »
Kobra Yılanı ve Zehiri Hakkında Kısa Bilgi

Kobra Yılanı ve Zehiri Hakkında Kısa Bilgi

Kobra, Elapidae familyasına ait yılan türlerinin ortak adıdır. Kobra yılanı çoğunlukla Asya, Avustralya ve Afrika'nın çöllerinde ve kurak, tropik bölgelerinde yaşarlar. Kobralar sağırdır. Sanıldığı gibi... Devamı »