Güncel Haber

Mutlu Olmak İçin Sağlıklı Olmak Şart

Mutlu Olmak İçin Sağlıklı Olmak Şart

Sağlık, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından şu şekilde tanımlanıyor: Sağlık, sadece hastalıklardan ve mikroplardan korunma olayı değil; fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan iyi olma... Devamı »
Ne Yazmalı, Nasıl Yazmalı, Niçin Yazmalı?

Ne Yazmalı, Nasıl Yazmalı, Niçin Yazmalı?

İlk bakışta, yazmaya zorlayan koşulların farkında olmak... Bir felsefe yumağına dönüşmeye aday üç sorudan ilkine verilebilecek ilk yanıt. Sonrasında yaşadığını yazmalı, yaşadığını sandıklarını, yaşamak... Devamı »
Özgün Yazı Nasıl Yazılır

ÖZGÜN YAZI NASIL YAZILIR?

Bir dizi sitesi değiliz. Oradan buradan kırpılan bilgilerle oluşturulmuş bir blog sitesi mi, tabi ki değil. Bir hocamız, mirimiz, miriçemiz var mı, yok? Öyleyse... Devamı »
Rotasyon 2018

Öğretmenlere Rotasyon Çilesi

Rotasyon, çalışanların sağlığını veya güvenliğini etkileyen risklerin yok edilmesi için başvurulan ilk yöntem midir? Her dönem gündeme gelen, uzakta görev yapan öğretmeni sevindirip, bulunduğu... Devamı »
Acil Durum Planları, Tatbikatları Önemsenmiyor

Acil Durum Planları, Tatbikatları Önemsenmiyor

Son yurt yangınları ve diğer facialar sırasında yaşananlar, kurumların kamu ya da özel fark etmeksizin acil durumlara hazırlıklı olmadığını gösteriyor. Buradan çıkan net sonuç... Devamı »
Siyah Beyaz Aşk

Siyah Beyaz Aşk

Siyah Beyaz Sunumlar başlıklı yazımızda geçen Eski zamanlara kafa yoran bir okurumuz uzun uzadıya bir yazı kaleme almış. Daha çok nostaljiye özlem yazısı diyebileceğimiz... Devamı »
Tatil İçin En İyi 10 Ülke Tercihi

Tatil İçin En İyi 10 Ülke Tercihi

Tatil Planları İçerisinde Türkiye Ön Plana Çıktı. Vox Tatil Endeksi'nin tatil için dünyada en çok tercih edilebilecek ülkeler sıralamasında birinci sırayı Türkiye aldı. Gerekçe... Devamı »