İzmir Konsept Mekanlar

İzmir’e yolu düşen herkesin aklına gelen ilk sorulardan birisi “acaba İzmir’de nereye gidilmeli?” oluyor. Özellikle gezi amacıyla gidildiği zaman, günü planlayarak kısıtlı zamanda tüm şehrin tadını çıkarmak istiyor insanlar. Tabi gözde İzmir mekanlarını ve yerlerini biliyorsanız işiniz kolay olacaktır. İzmir gidilecek mekanlar ve İzmir kafe denildiği zaman başta Alsancak akla gelse de farklı yerlerde farklı güzelliklerde sizi bekliyor. Özellikle öğrencilerin tercih ettiği konumlar olan Bornova, Buca, Bostanlı – Karşıyaka birçok konsept kafe ve restorana sahip. Üniversite öğrencileri, akademisyenler, çalışmak ve kendini geliştirmek isteyenler, yeni tatlar arayanlar, günü birlik İzmir’e gezmeye gelmiş gençler… Kısaca birçok farklı amaçta insanın bir araya gelebildiği konsept mekanlar, güzel vakit geçirmenizin yanında farklı tatları da size sunmaktalar. Peki, “İzmir konsept mekanlar” dediğimizde hangi yerler akla geliyor listemize göz atalım.

İzmir Gidilecek Mekanlar Listesi

 • Giritli Kamuran

Konak Alsancak’ta yer alan Giritli Kamuran konumunda bilinen ve önerilen kafelerin başında geliyor. Kafenin iç tasarımı ve konsepti eskiye dönüş olsa da ev ortamı ve huzur denildiğinde akla ilk gelen isim Kamuran. Sakince birkaç saat geçirmek ve sohbet etmek üzere eşinizle, dostunuzla bir araya gelebileceğiniz bir yer. Ayrıca menüsü gayet çeşitli.
Giritli Kamuran

 • Nükte Çikolata & Kahve

Nükte Kahve, Alsancak’ta yer alıyor ve kahvenin yanında çikolata tüketmeyi seven herkesi bekliyor. Mekan tasarımı olarak diğer kafelere benziyor olsa da kahvenizin yanında aldığınız çikolatalı ürünler sizi tekrar oraya gitmeye zorlayacak. Buraya bir kez geldiğiniz de tekrar uğramak isteyeceksiniz.
Nükte Çikolata & Kahve

 • No9 Cafe & Bar

Eskiye olan merakınızı yaşamak ve dostlarınızla vakit geçirebileceğiniz bir PUB arıyorsanız No9 Cafe & Bar Konak’ta sizi bekliyor olacak. Dış tasarımı diğer kafelere benzer ancak iç tasarım olarak gayet farklı bir yapısı var buranın. Kullanılan ışıklandırma sizi ne sıkıyor ne de gözünüzü alıyor. Kahve ve İçki içmek isteyen herkesin beraber bulunabildiği mekan ayrıca menülerinde farklı yemeklere de yer vermekte.
No9 Cafe & Bar

 • Social 35

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin aşina olduğu bir isim. Çok ferah bir tasarıma sahip olan Social 35 özellikle masalarda farklı ilçelerin isimlerini kullanması ve piknik örtüleri ile sevilmişti. Duvar tasarımları ile yine ilgi çeken ve fotoğraf çekilmek istenilen mekanda içecek çeşitleri de bol. Ancak farklı bir tat arıyorum diyorsanız Social 35 sizin için çok farklı gelmeyecektir. Bulunduğu konumda özel bir konsepte sahip olan mekan bu zamana kadar saydıklarımız arasında menüsü standart kabul edilebilecek bir kafe diyebiliriz. Fakat kahveleri ve yiyecekleri çok güzeldir orası ayrı.
Social 35

 • Münire

Konak- Alsancak’ta yer alan Münire, çeşit çeşit gazozları ile sakin kalmak isteyenlerin durak noktası. Eskici, Kahveci, Gazozcu sloganı ile bilinen Münire, farklı aromalarla sunduğu gazoz ve Türk kahvesi ile çok sevilmekte. Konsept olarak eski bir sürü eşyayı burada bulabilirsiniz. Dükkandan bozma havası ile her yerin eski eşyalarla dolu olması 70-90 kuşağının özlediği atmosferi onlara yaşatıyor.

Münire

 • Figüran Cafe

Bornova’da yer alan Figüran Cafe, aslında diğer birçok mekana benzer ama aynı zamanda onlardan farklı. Dış tasarımda sizi kendine çeken bir atmosferi olan mekan Yeşilçam’a dair nüanslardan meydana geliyor sanki. İçeride samimi bir atmosferi olan kafede uzun süre keyifli vakit geçirebilirsiniz. Menü olarak da dolgun olan kafenin limonatasını denemeniz öneriliyor.
Figüran Cafe

 • Soulmate Coffe

Yine Buca’da Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri tarafından çok sevilen bir başka mekan Soulmate Coffe. Burada yer alan kahveler gerçekten güzeller. Mekan konsept olarak size çok büyük farklılık sunamıyor maalesef. Standart kafe düzeni diyebiliriz. Hatta self servis olması meşhur kahve zincirini akıllara getirmiyor değil. Ancak içerisinin tasarımı ve öğrencilerin oluşturduğu atmosfer, burada geçen birkaç saatin keyifli olmasını sağlıyor.
Soulmate Coffe

 

 • Coffeemania

Bornova Küçükpark’ın biraz kenarında, sakin bir kafe arıyorsanız Coffemania ideal diyebiliriz. Konsept olarak size standart kafelerden farklı bir şey sunmuyor fakat kafenin derinlerinde grup çalışması yapabileceğiniz birkaç masası var. Ayrıca menüleri de kahve ve şekerin birlikteliğini sevenler için çok çekici.

 • Junker

Alsancak’ta hatırı sayılır bir başka mekan Junker. Antika tasarıma sahip mekan retro havası ve sakinliği ile bira ya da kahve içmek ve mezatlara katılmak isteyenlerin ziyaret ettiği bir yer. Güzel bir PUB atmosferi olan mekanda gerçekten eski bir sürü eşya bulunuyor. Bir tanesini alıp evinize koymak istemeniz ise elden değil…
Junker

 

 

You may also like...

1 Response

 1. Sevda dedi ki:

  İzmir’in kendisi konsept. İzmir’in her mekanı çok güzel. Özledim be…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.