Kadınların Vücut Tipine En Uygun Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Kadınların Vücut Tipine En Uygun Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Armut Vücut Tipi Kadınların Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Armut vücut tipi ülkemizdeki kadınlarda en çok görülen vücut tipidir. Kalçaya göre dar omuzlar kalçaya göre dardır. Göğüsler normal veya küçüktür.  Bel inceciktir, bel kıvrımından sonra dolgun kalçalar armut vücut tipi kadınları tanımlamaktadır. Elbiseler en çok bu vücuda sahip kadınlara yakışmaktadır.  Yaka tercihi V, bisiklet ve degaje olmalı. Bu tipte etek tercihi için en uygunu çan etektir.

Alt bedende yumuşak, akışkan kumaşlar; üst bedende ise açık renkler ve desen kullanmak en iyi seçim olacaktır.  Bluz ve tişörtler için dikkati omuzlara çekmek için karpuz kollar, geniş bantlı tişört ve bluzlar uygundur. Ceket vatkalı olmalı ve kruvaze ve göğüs altında elbiseler tercih edilmelidir.

Elma Vücut Tipi

Elma vücut tipinde omuzlar geniştir. Göğüsler dolgun ve büyük, bel kalındır. Kalça yapısı düz, bacaklar ince ve düzgündür.
Elma vücut tipi kadınlar nasıl giyinmelidir

Elma Vücut tipine sahip kadınların sade, düz bir giyim stili olmalıdır. Kruvaze üstler giymeli, üst bedende koyu renkleri tercih etmelidir. Ceketler bele oturmalıdır. Etek ve elbise boyu diz üzerinde olmalıdır.

Pilisiz, arkası kapak cepli pantolonlarla ince bacaklar vurgulanmalıdır.

Dikdörtgen Vücut  Şekilli Kadınlarda Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Omuzlar geniştir. Kalçalar omuzlara simetriktir. Bu tipte vurgulanması gereken yer omuzlardır Dikdörtgen Vücut şekli için atletik, sportif ya da gazete vücut şekli ibareleri de kullanılmaktadır.

Bu vücut tipine sahip kadınlar kayık, v yaka, kruvaze ve spagetti askılı üstleri tercih etmelidir. Ceket, bele oturmalıdır. Etek tercihi;  düşük belli, çan etek ve düz dar etek şeklinde olabilir. Pantolonun arkası kapak cepli olması önerilir.

Kum Saati Vücut Tipi Kadınlarının Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

En güzel ve biçimli kadın vücudu olarak bilinen bu tipte;  omuzlar ve kalçalar simetrik, göğüsler dolgun, incecik bel ve kusursuz bacaklar…
Kum Saati Vücut Tipi Kadınlarının Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

V yaka seçimi idealdir. Yine kayık yaka ve kruvaze de iyi tercihlerdendir. İnce beli ortaya çıkarması için bele oturan ceketler giyilmelidir.  Pantolon, birazcık geniş paçalı olmalıdır.  Strech Jean tercihi de vücudun orantısı ve yuvarlaklığını ortaya çıkarması açısından tercih edilebilir.

Bilgitor

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Yazar Hakkında: bilgitor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.