Kültür Sanat

18 Mart Çanakkale Zaferi Şiirleri! Kısa ve Uzun Şiirler

18 Mart Çanakkale Zaferi Şiirleri! Kısa ve Uzun Şiirler

Tarihin en önemli savaşlarından biri olarak kabul edilen Çanakkale Savaşı sonrasında, kazanılan büyük Çanakkale Zaferi'nin üzerinden tam 104 yıl geçti. Çanakkale Savaşı, 1915-1916 yılları... Devamı »
Behzat Ç

Behzat Ç

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, geçtiğimiz yıllarda çok sevilerek izlenen polisiye televizyon dizisidir. Emrah Serbes'in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanmıştır. İlk bölümü 19 Eylül... Devamı »
Jar and Two Cups of Coffee Story

Kavanoz ve İki Fincan Kahvenin Hikayesi

Kavanoz ve İki Fincan Kahvenin Hikayesini okumadıysanız şimdi mutlaka okuyunuz, seveceksiniz. Eğer daha önce okuduysanız şimdi yeniden bu sıcak hikayeyi okuyunuz, yine seveceksiniz... Bir... Devamı »
Suçsuzlar

Suçsuzlar

Bazı romanların kahramanları, yazarından daha ünlüdür. Türkçe'ye Suçsuzlar - Sacco ile Vanzetti olarak çevrilen Howard Fast imzalı eser buna örnek. Suçsuzlar, yaşanmış bir olayı... Devamı »
Almanya'da Eğitim, Bilim, Kültür ve Sanat

Almanya’da Eğitim, Bilim, Kültür ve Sanat

Almanya On altı eyaletten oluşan ve federal parlamenter bir cumhuriyet olan Almanya, bir Orta Avrupa'da ülkesidir. Kuzeyinde Danimarka, Kuzey Denizi ile Baltık Denizi bulunmaktadır.... Devamı »
Erdoğan Atalay Kimdir?

Erdoğan Atalay Kimdir?

Başkomiser Semir Gerkhan'ı Canlandıran Erdoğan Atalay Kimdir? Erdoğan Atalay, 22 Eylül 1966 tarihinde Almanya’nın Hannover kentinde doğdu. Almanya’da yaşayan sinema ve tiyatro oyuncusu Teoman Atalay’ın... Devamı »
En güzel 29 Ekim Resimleri ve Sözleri

En güzel 29 Ekim Resimleri ve Sözleri

Her Cumhuriyet Bayramı, sonsuza kadar sürecek olan Cumhuriyetimize olan bağlılığımız ve inancımızla birlikte ulusal bir heyecan dalgalanır. Çanakkale ruhu yeniden ve coşkulu şekilde ortaya... Devamı »