Nokia’nın Yeni Telefonu, Nokia P Nasıl?

Nokia P Nasıl

Nokia’nın gizli tuttuğu telefonla ilgili çeşitli bilgilerin basına sızması ile birlikte Nokia P hakkında çeşitli değerlendirmeler yapılıyor.

Telefon sektörünün efsanesi Nokia parlak günlerine dönmek istiyor. Nokia’nın Android tercihiyle birlikte son teknolojilerle donatılmış ürünü Nokia P, kullanıcı deneyimine sunulmak için gün sayıyor. Finlandiyalı teknoloji şirketi HMD, bir süre önce Nokia markalı ilk cep telefonunu satışa sunmuştu. Firma, 27 Şubat tarihinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi 2017’de (MWC 2017) akıllı telefonlarını tanıtacak. Amiral gemisi önceden internete sızdırılan firmanın durumdan nasıl etkileneceği belli dğeil.

Nokia’nın mobil alana dönmesi 2016 yılının sonunda sızdırılan Nokia C1 ile gerçekleşiyor
Nokia'nın mobil alana dönmesi 2016 yılının sonunda sızdırılan Nokia C1 ile gerçekleşiyor

Nokia’nın Yeni Telefonu Nasıl Bir Tasarıma Sahip

Weibo üzerinde ortaya çıkan görüntüde tasarım hakkında ön bilgilere sahip olan teknoloji meraklıları için Nokia marka değeri olarak hem bir nostalji hem de kalite anlamı taşıyor. Tabiri caizse küllerinden yeniden doğacak olan Nokia akıllı telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı yavaş yavaş belli olmakta. Akıllı telefon piyasasına yeni bir heyecan getiren cihazın adının Nokia P olacağı belirtiliyor. Nokia P’nin teeknik özelliklerine gelince; Snapdragon 835 yonga setli, 6 GB RAM ve Zeiss lens destekli 23 MP kamera ve Quad HD çözünürlükte bir ekrana sahip…
Bir çok yabancı teknoloji sitesinde ‘basına sızdırıldı’ şeklinde duyurulan Nokia P’nin başlangıçta düşük özellikli olan modelleri çıkartılacak. Nokia’nın, Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtım için yapacağı daha düşük özellikli modellerden sonra daha yüksek özellikli olan amiral gemisi akıllı telefonlarını duyuracağı söyleniyor.

Android’li Nokia Fiyatları

Nokia’nın önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği Android mobil cihazlarının, sürpriz şekilde piyasa edinmesi amacıyla 150 ABD Doları gibi düşük bir fiyatla satın alınabileceği şeklinde.  Tahminlere göre  2GB RAM olan modelii sadece 150 $ olacak. 3GB RAM Nokia D1C modelinin ise 200 $ mal olacağı konuşuluyor..
Kaynak:
http://www.nokia.com/tr_tr

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Yazar Hakkında: bilgitor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.