Otomobil

2019 Yılında En Çok Satılan Otomobiller

Yıllara göre en çok satılan otomobiller merak konusu olmaya devam ediyor. Bilgitor, geçtiğimiz yıl için Türkiye'de en çok satılan otomobillerle ilgili bir haber yapmış,... Devamı »
Lpg'li Aracın Su Eksiltmesi

Lpg’li Aracın Su Eksiltmesi

LPG’li araçların motor beyinlerinin su ile çalıştıklarını çoğu bilmezler. Bu yüzden de LPG’li araç kullanıcıların birçoğunun sık sık başına geldiği sorunlar arasında yer alan... Devamı »
LPG'li Araç Neden Çok Yakar?

LPG’li Araç Neden Çok Yakar?

LPG’li araç kullanıcılarının bu yakıt türünü tercih etmelerinde ki ana nedenler arasında aracın benzin ve dizel motor seçeneklerine göre daha az yakıyor olmasından kaynaklı... Devamı »
LPG Sigortası Kaç Amper Olmalıdır?

LPG Sigortası Kaç Amper Olmalıdır?

Yakıt fiyatlarının her geçen gün arttığı ülkemizde LPG’ye olan talebin arttığını görüyoruz.  LPG’li araç sahiplerinin giderek artması ile birlikte bir çok yeni sorun ortaya... Devamı »
LPG Ayarı Nasıl Yapılır?

LPG Ayarı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde yakıt fiyatlarının her geçen gün giderek artması beraberinde birçok kişinin alternatif olarak LPG’ye geçmesine neden olmaktadır. Araçlarında LPG kullanan kişi sayısı sürekli artmakta.... Devamı »
Mazot Filtresi Kaç Binde Değişmelidir?

Mazot Filtresi Kaç Binde Değişmelidir?

Dizel araçlarda yakıt filtresinin zamanında değiştirilmesi çok önemlidir. Hemen belirtmek gerekirse dizel araçlarda yakıt filtresi değişim ile yağ değişim zamanı aynı zamana denk gelmektedir.... Devamı »
Motorun Vuruntulu Çalışmasının Nedenleri

Motorun Vuruntulu Çalışmasının Nedenleri

Araçlarımızda zaman içerisinde istenmeyen sorunların meydana gelmesi can sıkıcı bir hal almaktadır. Bu yazımızda motorun vuruntulu çalışması, motor kısmında meydana gelen sesler hakkında kullanıcıların... Devamı »