Portofino Hakkında Kısa Bilgiler

Portofino Hakkında Kısa Bilgiler

Portofino Nerededir? Portofino’nun Gezilecek Yerleri,  Portofino’daki Oteller ve Rezervasyon

Portofino, İtalya’da kuzeybatısındaki Ligurya bölgesinde Genova şehrine bağlı turistik bir beldedir. Dünyadaki ünlü film yıldızları ve tanınmış kişilerin tatil çin tercih ettiği Portofino, Genova’nın en küçük belediyesidir. Küçük bir limanı vardır ve bu şirin liman yine şirin ve rengarenk evleri çavrelemektedir.  Bu küçük, şirin beldede yaşayan sayısı çok azdır. Avrupa’nın en resimsel yerleşkelerinden biri olarak gösterilmektedir. 18. yüzyıl işleme tarzında yapılan mekik dantelleriyle öne çıkan, İtalyan Riviyera’sının en popüler tatil kasabası Portofino’nin nüfusu, 2009 yılı verileriyle 493 kişidir. Portofino Camogli, Santa Margherita Ligure beldelerine komşudur.

Bütün popüler tatil merkezlerinde olduğu Portofino’da da yaz ayları nüfus artışı yaşanmaktadır. Belde limanlarındaki gezinti yatları ve parlak güneşi,  özgün yerleşimi ile tarihini merak eden turistlerin varlığı ile belde epeyce şenlenmektedir.

Portofino’da gezilecek yerler

Portofino’nun küçük sokaklarına dizilen butikler, sanat galerileri, kafeler ve restoranlarda yapılan gezintiler, dalış ve yürüyüş etkinlikleri ve  plajda dinlenme hem belde sakinlerinin hem de tursitlerin günlük popüler aktiviteleridir.

 Piazzetta meydanı
Ünlü Piazzetta meydanı

Portofino’nun merkezinde bulunan Piazzetta meydanı, merkeze yaklaşık 1-2 km uzaklıktaki Baia Di Paraggi plajı ve  Abbazia di San Fruttuoso, St. Martin Kilisesi (Divo Martino) ve tepe kalesi olan Castello Brown gibi bazı tarihi mekanlarının da mutlaka görülmesi gerekmektedir.

Portofino otelleri

Portfino’da zaman zaman avantajlı konaklama imkanlarından faydalanmak için buradaki linki ziyaret etmenizi öneririz. Booking üzerinden online rezervasyon yapılabilecek 46 tesis bulunmaktadır. Bu tesislerden 3 tanesi 5 yıldızlı (Örnek: Eight Hotel Portofino),  1 tanesi 4 yıldızlı ve 3 tanesi de 3 yıldızlı oteldir. Ayrıca 38 konaklama tesisi de sınıflandırılmamıştır. Yukarıdaki linkten filtreleme yaparak zevkinize uygun tesisi seçebilirsiniz. Bazı zamanlarda kalacak konaklama yerleri bulmak mümkün olmazken, bazı tarihler arasında  da cazip fiyatlarla otel rezervasyonu yapmak mümkündür.

Portofino’daki otelLER VE rezervasyon

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Yazar Hakkında: bilgitor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.