Sağlık

Kalp Yetmezliği Nedir? Kalp Yetmezliğinin Tedavisi

Kalp Yetmezliği Nedir? Kalp Yetmezliğinin Tedavisi

Kalp yetmezliği, normalden yüksek olan yastık ile uyuma isteği, kalp yetmezliği yaşayan kişinin uyandığı an nefes darlığı hissetmesi bunun yanı sıra göğüs ağrısı belirtileri... Devamı »

Diyaliz Nedir? Diyaliz Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Diyaliz Nedir? Böbrek kalp tarafından pompalanmakta olan kanı glomerülden deyim yerinde ise filtreden geçirip ardından idrar oluşur. Böbrek bu filtreden geçirdiği zehirli maddeleri, vücutta... Devamı »
Kulak Çınlaması Nedir, Tedavisi Var mı?

Kulak Çınlaması Nedir, Tedavisi Var mı?

Kulak Çınlaması Nedir? Kulak çınlamasının ismi, Latince de ‘tinnitus’ isimli çınlama, kulakta hissedilen vızıltı ve çınlama şiddeti kişiden kişiye değişmektedir. Halk dilinde ise kafanın... Devamı »
Anemi Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Anemi Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Anemi Nedir? Kana kırmızı rengini veren oksijen taşıyan alyuvarların içinde bulunan hemoglobin adlı proteindir; demir bu proteinin en önemli öğesidir. Normal bir kanda 12... Devamı »
Emboli Nedir? Çeşitleri ve Tedavisi

Emboli Nedir? Çeşitleri ve Tedavisi

Emboli nedir? Emboli damarlarımızdaki bulunan bazı arterlerinin aniden yok olmasıdır. Emboli damarlarda dolaşması gereken kanın başka damarlara taşınıp pıhtı oluşturmasıdır. Emboli kendi içerisinde akciğer embolisi... Devamı »
Troid Bozukluğu Nedir, Neden Olur? Tedavisi Nedir?

Tiroid Bozukluğu Nedir, Neden Olur? Tedavisi Nedir?

Troid Nedir? Tiroit bezi, vücudumuzun boyun bölgesinin ön yüzüne yakın bir bölümünde yer almaktadır. İç salgı bezi olarak görev yapmakta olan bu organın görevi... Devamı »