Sonbahar Kamp Alanları

Kamp severlerin yaz kış kampa gittikleri aşikar. Yorgun geçen günlerin ardından yüksek rakımlı bir yerde kurdukları çadırda geçirdikleri birkaç gece zihinlerini boşaltmalarına olanak tanıyor adeta. İklimin önemsiz olduğu bu hobide fırtına, tipi gibi engeller olmadığı sürece kampçı şehirden kaçmak istiyor. Sonbahar aylarında da serinleyen havalara aldırış etmeden şehirden kaçmak ve dinginleşmek isteyen kampçılar yine bu merkezlere gelip kamp kuruyor. Sonbahar aylarında nerede kamp yapılır? Sonbahar aylarında kamp yapılan yerler nerededir? Sonbahar kamp önerileri neler? Gibi sorulara cevap verdiğimiz kamp yerleri listemize göz atabilirsiniz.

Sonbahar Kamp Yerleri

1. Karabük, Yenice Ormanı Kampı

Karadeniz’e yakınlığı ile bilinen Karabük’te kamp kurmak çekici geliyor olabilir ama Yenice Ormanları milli park atmosferinden ziyade ağaçların dört bir yanı sardığı yoğun bir orman sahası. Ayrıca bölgede bulunan yaban hayatı da koruma altında tutuluyor. Ayıdan korkanlar için pek uygun olmayan Yenice kampı, aksine tamamen doğal hayat arayanlar için ideal bir yaşam alanı diyebiliriz. Birçok farklı kamp noktası, yürüyüş rotaları, kaya tırmanışları ile tecrübe edilmesi gereken yerlerden.
Karabük, Yenice Ormanı Kampı

2. Nevşehir, Kapadokya Kampı

Kapadokya herkesin aklında uçan balonlar ile kalmakta. Burada oteller ve seyahat firmaları elbette sizlere hazır rotalar ve etkinlikler sunmakta fakat bir de burada kamp yapmayı denemelisiniz. Kapadokya kampı beraber kamp yapmak ve diğer kampçılarla tanışmak isteyenler için ideal diyebiliriz. Yine kamp yapmaya yeni başlayanlardansanız burada geçireceğiniz ilk gece ne kadar doğru bir karar verdiğinizi de gösterebilir.

3. Balıkesir, Kaz Dağları Kampı

Kaz Dağları, uzun ve gür ağaçları ile ormanı andıran bir atmosfere sahip. Buraya geldiğinizde havasının ne kadar ferahlatıcı olduğunu anlayacaksınız. Temiz havası ile bol oksijeni ziyaretçilerine ve çevre halkına sunan Kaz Dağları kampı İstanbul’dan kaçıp burada geçireceğiniz 1 gece 2 günlük kamp tatilinizde seveceğiniz bir nokta olacak. Kaz Dağları’nda yaban hayatı Yenice’ye göre yok gibi bir şey. Yani rahat olabilirsiniz. Zaten Kaz Dağları etrafında bolca köy ve yerel halk bulunmakta.

4. Bolu, Yedigöller & Aladağ Kampı

Bolu Yedigöller’in namını duymayan yoktur. Yedigöller kampı, kamp yapmak isteyen genç, yaşlı birçok ziyaretçi gün içerisinde çadırını kurmaktadır. Yedigöller toplulukla kamp yapmak isteyenler için yine tercih noktalarından birisi. Ancak gün içerisinde çok fazla insan hareketliliği olması, kafa dinlemeye gelenler için biraz can sıkıcı olabiliyor. Yedigöller’e alternatif olarak Aladağ’ı önerebiliriz. Sessiz ve ıssız bir ortam arayanlar için Aladağ kampı ideal olacaktır. Daha çok deneyimli kampçıların tercih ettiği konumlardan olan Aladağ kurt, ayı, tilki gibi hayvanların da ev sahibidir. Ona göre dikkatli gelin.

5. Rize, Çamlıhemşin Kampı

Kampçılar yağışlı havayı çok severler. Özellikle çadırın tentesine çıt çıt vuran yağmur damlaları keyif alma sebebi diyebiliriz. Fakat sonbahar ve Karadeniz yağış konusunda daha hırçın bir akşam geçirmenize sebep olabilir. Yine de sisli tepelerin arasında yeşilin içerisinde kurduğunuz çadırınız ile ömrünüze ömür katan Çamlıhemşin kampı size önerebileceğimiz keyifli kamp noktalarından birisi.
Rize, Çamlıhemşin Kampı

6. Muğla, Akyaka Kampı

Genelde yaz aylarının uğrak noktası olan Muğla Akyaka kampı yazın son günlerinde de keyifli bir kamp için güzel alternatif kamp noktalarından. Burası diğer saydığımız kamp yerlerine göre daha yoğun olmakla birlikte insanların yoğunluğunun kabul gördüğü ve doğal hayattan ziyade daha çok insanların kaldığı bir atmosfere sahip. Kamp ile araç otoparkı neredeyse iç içe, tabi bunda en büyük etken yazın yaşanılan yoğunluk ancak sonbahar süresince insan nüfusunun azalması ile burası sakin bir kamp noktasına dönüyor. Denize çok yakın olması sebebiyle serin esintiler sizi biraz üşütebilir ayrıca yosun tutan kayalar ayağınızın kaymasına sebep olabilir. Burada yaban hayatı belki körelmiş durumda ama doğa halen güçlü.

You may also like...

1 Response

  1. erhan dedi ki:

    Kaz Dağları kampı şimdi mümkün müdür bilmem ama bu zamanlar bence çok iyi zamanlar. Açık, ormanlıklı ve deniz gören kamp alanları Türkiye’de rüya olacak gibi. Bu zihniyet değişmedikçe kamp yapacaklar için zaman kısalıyor diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.