Ukraynalı Turistlerdeki Antalya Aşkı

Ukrayna ile yapılan ve pasaportsuz seyahat etmeyi sağlayan anlaşmanın imzalanmasıyla bu yıl Güney sahilleri cıvıl cıvıl olacak.

Ukraynalı turistlerdeki Antalya aşkı her mevsim tazeleniyor… Antalya ve çevresine bu yıl gelecek Ukraynalı turist sayısının ikiye katlanması bekleniyor. Geçen yıl 572 bin olan turist sayısının 1 milyona ulaşacağı öngörülüyor
Rusya ile ilişkilerin yeniden normale dönmesiyle birlikte Antalya’ya gelen Rust Turist Sayısında ve Rezervasyonlarında önemli bir artış sağlandığı belirtiliyor. Öte yandan benzer şekilde Ukrayna’dan da iyi haberler geliyor. Antalya’ya bu yıl Ukraynalı ve Rus akını yaşanacağı tahminleri tutacak gibi gözüküyor.


Booking.com


Türkiye ile Ukrayna arasında pasaportsuz seyahat edileceğinin açıklanmasından sonra turizmciler Ukrayna’daki tanıtım çalışmalarına hız verdi.

Antalya 2017 Turizm Sezonu

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı ve NBK Touristik Genel Müdürü Recep Yavuz, “Rusya başta olmak üzere BDT ülkelerini içeren pazarda 2016 Ocak-Şubat aylarında Antalya’ya toplam 1398 turist gelirken, bu yıl aynı dönemde Rus turist sayısı 27 bin 75 kişiye yükseldi. BDT-Rus pazarındaki iki aylık dönemdeki değişimin yüzde 1837 oldu. Sadece şubat ayında geçen yıl 360 olan BDT ve Rusya pazarındaki turist sayısı yüzde 3 bin 422 artışla 12 bin 679’a çıktı. Bu artış oranı 35 kattan fazla oldu. BDT-Rusya pazarında eylül ayı sonuna kadar da ciddi oranda yükseliş devam edecek.
Rusya başta olmak üzere bu ülkelerden toplam 3 milyon 400 bin turist bekleniyor…

Antalya’ya Rus Turist Akını – Otel Rezervasyonlarında Son Durum

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir