Bilgitor

Net ve Güncel Bilgi

Yazlık Ev Dekorasyonu

Yazlık ev dekorasyonu

Yazın gelişiyle Yazlık Evlerimizin Dekorasyon ve Tadilatları da başladı demektir. Yaz aylarına girmeden önce yazlık evimizin dekorasyon ve tadilatını yaptırmamız, yazın güneşinden daha çok faydalanabileceğimiz anlamına gelmektedir. Tatil Yapacağımız zaman evin tadilatıyla zaman geçirmemek için bir ay önceden dekorasyon yenilemesi yapmamız gerekmektedir.

Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Nasıl bir boya rengi seçilmeli?
Nasıl bir boya seçilmeli
Yazlığımızın bulunduğu alan bir site halinde ise dış cephe rengini değiştiremeyiz. Sadece aynı renk ile yenilemesini yapabiliriz. İç cephe renklerini ise kendi keyfimize uygun ( Balkon renkleri hariç ) bir şekilde yapabiliriz. Boya rengi seçerken Tavan, duvar ve zeminler göz önünde bulundurulmalıdır. Tavan renkleri genelde sade beyaz ve kırık beyaz renkler seçilir. Bu renklere yakın olan lila, bej, palazzo gibi renkler de duvarda tercih edilebilir. Odalarınızın tamamına kağıt yapmayın. Hava alamayan duvarlar dışarıdan gelen sıcaklıktan dolayı kısa sürede rutubet yapar ve duvar kağıdınız kalkar. Kısmi bölgelere duvar renginize yakın kağıtlar seçebilirsiniz.

Tavan çalışmaları nasıl Olmalı?
En Büyük sorunlardan bir tanesi de Yazlık Evlerimizde Tavan ve Asma Tavan çalışmalarının nasıl olacağıdır. Aslında bunun çözümü çok basıt. Odalarınızda girintiler var ise girintileri yok edecek ve minimuma düşürecek kare tarzında Asma Tavan Alçıpan çalışmaları yapabilirsiniz.

Dış cephe nasıl olmalı?
Yazlık evlerin en büyük sorunlarından biri de yılın büyük bir bölümü şiddetli güneş ışığına maruz kalmasıdır. Güneş ışıkları boya ve sıvaya zarar vermektedir. İç dekorasyonu dış etkenlerden korumak için dış cepheye kesinlikle mantolama yaptırmanız gerekmektedir. Mantolama üzerine vuracağınız boyalar. Silikonlu ve açık renkler olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Küçük Ev Dekorasyon
Önceki Küçük Ev Dekorasyon
Teras  Kapamada  Kalite Nasıl Anlaşılır?
Sonraki Teras Kapamada Kalite Nasıl Anlaşılır?