Yurt Dışına ilk Defa Gidecekler İçin Önemli Tüyolar

Yurt dışına ilk kez çıkacak olanlar ister istemez bir tedirginlik yaşarlar. Bunun nedeni tecrübesizliktir. Bu heyecanla gerekli olan işler unutulmakta ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Yurt dışına gidecekler için yapılacak iş ve işlemleri; ulaşım, konaklama , gezilecek yerler ve diğerleri şeklinde dört ana grupta toplamak mümkün. Bu başlıkları sırayla ele alalım. Tabi ki bu aşamalardan önce pasaportunuzun alınmış olması, eğer vize gerekiyorsa vize işlemlerinin tamamlanması ilk önceliklidir. Pasaport ve gerekliyse vize işlemleri bitmiş halde diğer aşamalara geçebiliriz.

Ulaşım

Ulaşım şekli, zamanı, gidiş dönüş biletlerinin alınması için zaman aralığı önemlidir . 2-3 ay önceden alınan gidiş dönüş biletleri sizlere ekonomik avantaj sağlayacaktır. Promosyonlardan yararlanmak için uçak biletlerinizi mümkün olduğunca önceden alınız.

Konaklama yerinin belirlenmesi

Yurt dışında bulunulacak sürenin hesaplanmasında gün ve gece sayısı belirlenmelidir. Konaklama için değişik alternatifler mevcuttur. Buradaki linkten, dildiğiniz ülke ve kentte bulunan otellerden güvenli rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon ve ödemeyi yaptıktan sonra en önemli ikinci adım da tamamdır. Gidilecek ülkeye ulaşımın (gidiş-dönüş) sağlanması ve konaklama sorunu halledildi.

Gezilecek yerler

Gidilen ülkede, mutlaka gezilmesi gereken yerler not edilmelidir. Yabancı dil biliyorsanız daha şanslısınız ama bilmiyorsanız da mobil uygulamalar ve çeşitli map uygulamaları imdadınıza yetişecektir. Yeter ki gidilecek yerler önceden belirlensin.

Diğer işlemler

Yurt dışında kaldığınız sürece kullanacağınız mobil iletişim için gerekli hazırlığınız tam olsun. İnternet ve telefon konusunda sıkıntı yaşamayacak bir seçeneği netleştirmelisiniz. Keza konaklama yeri ile ilgili tüm detayların aklınızda kalması zor olabilir. Bu bilgileri kağıda not alın ve mobil uygulama üzerinde işaretleyin.

Yurt Dışına giderken yanımıza alınacaklar
Yurt dışında iken kullanacağınız tüm araç gereç, giysi vb listesi hazırlayın. Gidilecek yerin hava şartlarına göre kıyafetler, gece elbisesi vb ile pasaport, banka kartları, kimlik gibi evraklar, kullanılan ilaçlar varsa onlar da kontrol listesinde yer almalı ve bunların bavula konulduğundan emin olunmalıdır.
Tüm bunlara ek olarak yanınızda bir miktar nakit bulundurmanız gerekli.

Uygun konaklama yeri rezervasyonu için tıklayınız (Booking)

Uygun uçak rezervasyonu için tıklayınız (THY)

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.